Rostoucí židle pro školáky

  • Co jsou rostoucí židle pro školáky?
  • Kdy mám takovou židli pořídit a kdy ne?
  • Podle čeho mám vybírat?

Na této stránce dáme na tyto otázky odpovědi, aby jste se při případném nákupu židle pro školáky vyvarovali zřejmým a přesto stále se opakujícím chybám.

Co jsou rostoucí židle pro školáky?

Jedné se dětské rostoucí židle, které jsou polohovatelné pro děti od předškolního věku, popř. od první třídy, až po děti navštěvující střední školu. Aby se židle dala nazvat rostoucí musí splňovat možnost nastavit výšku sedáku, hloubku sedáku a výšku opěrky v dostatečném rozsahu. Patrně nejoblíbenější značkou, je rostoucí nábytek Mayer.

Kdy mám takovou židli pořídit a kdy ne?

Většina obchodníku Vám řekne, že by jste ji měli pořídit úplně vždy, ale toto je jen částečná pravda. Rostoucí židle pro školáky mají opravdu smysl v případě, že dítě má k dipozici rostoucí stůl nebo jiný stůl s nastavitelnou výškou pracovní plochy. Pokud se tato židle použije k běžně vysokému pracovnímu stolu, tak se velké množství výhod, které rostoucí nábytek nabízí ztratí. Pokud tedy nemáte psací stůl s možností nastavení výšky, zvažte, zda radši nevyužít dřevěnou rostoucí židle, která je pro stoly běžné výšky určena.

Podle čeho mám vybírat?

Zde je odpověď mnohem jednodušší a doporučení zní: Zaměřte se na kvalitu. Rostoucí židle by s dítětem měla růst. To znamená, že mu bude sloužit ne rok nebo dva, ale i 10 let. Doba využití židle je hlavní důvod proč se zaměřit na kvalitu než na nízkou cenu. Za nás doporučíme např. židli Mayer Actikid, která je poměrně levná a při tom velmi kvalitní. Čaloun je vyroben z odolné trvanlivé pěny a s potahem Aquaclean nemusíte mít strach, že by měla krátkou životnost.

Jak vidíte, tak i výběr rostoucí židle má svá specifika, několik dalších článků na podobné téma naleznete např zde.