Rostoucí stoly

  • Co jsou rostoucí stoly?
  • Proč je využít a komu jsou určeny?
  • Jak rostoucí stůl vybrat?

Toto je několik otázek, které si lidé pokládají, když termín rostoucí stůl uslyší. Přestože rostoucí nábytek existuje mnoho let, existuje stále mnoho lidí, kteří o něm nikdy neslyšeli. Nyní si na tyto nejčastější otázky odpovíme.

Co jsou rostoucí stoly?

Rostoucí stůl je označení pro stoly, které mají dostatečný rozsah nastavení výšky pro všechny od předškoláka až po dospělého člověka. Rozsah nastavení výšky je obvykle od 56-ti do 75-ti centimetrů. Zatímco první výška stolu vyhovuje dětem o výšce cca. 110 cm, 75 cm je určeno pro osoby až 190 cm vysoké. Nastavení je plynulé nebo v několika polohách.

Proč je využít a komu jsou určeny?

Dospělí lidé běžně sedí u stolu, který jim vyhovuje. Není důvod, aby tomu u dětí bylo jinak. Pokud dítě posadíte ke stolu, který nevyhovuje výškou, tak získá špatné návyky v sezení a především dochází k nepříznivým vlivům na zdraví, svalové disbalancím atd.

Překvapivě si, ale rostoucí stoly kupují i dospělí lidé, protože valná většina z nich má naklápěcí pracovní desku, jejíž využití předchází vzniku kulatých zad a bolestem krční páteře.

Odpověď na otázku tedy je „Rostoucí stoly předchází zdravotním komplikacím, obzvláště při dlouhém sezení“.

Jak rostoucí stůl vybrat?

Výběr rostoucího stolu je velmi komplexní. Musí se zvážit celá řada parametrů, od rozměrů, přes design po způsob stavění a příslušenství.

Doporučujeme návod: Jak na výběr rostoucího stolu?, kde naleznete kompletní informace k výběru.

Věříme, že článek Vám osvětlil, proč jsou rostoucí stoly důležité a jak je vybírat. Vždy doporučujeme vybírat hlavně podle kvality, recenzí daného výrobku a doporučení. Tento typ nábytku Vám bude sloužit dlouhé roky a šetřit se nevyplatí.